Certyfikat ecocert

Certyfikat ECOCERT jest oficjalnie uznaną instytucją dokonującą kontroli i wydającą świadectwa weryfikujące dostosowanie produktów ekologicznych do wymogów stawianych takim produktom w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Jest instytucją akredytowaną przez COFRAC, USDA i MAFF. Znak ECOCERT jest jednym z głównych znaków potwierdzających czystość ekologiczną , cieszącym się reputacją i zaufaniem zarówno wśród konsumentów, jak i producentów towarów naturalnych.


ECOCERT ma swe przedstawicielstwa we Francji, Niemczech, Belgi, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii, powołane do wydawania świadectw i prowadzenia kontroli nad firmami europejskimi. Aktualnie ECOCERT wykonuje również usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 70 krajach poza Unią Europejską, na wszystkich kontynentach. Usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw wykonywane przez ECOCERT służą budowaniu zaufania niezbędnego dla rozwoju rynku towarów ekologicznych.


Znakiem "ekologiczne i biologiczne kosmetyki" mogą być oznakowane produkty, w których ilść stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych. Określeniem "biologiczny kosmetyk" są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przanajmniej 50%.


Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów: * zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie * surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód) * zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach * rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących * zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej * jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole * w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, rezygnacja z radioaktywnego naświetlania.


Ecocert nadała dotychczas certyfikat około 1100 kosmetyków pochodzących od 80 producentów, z czego większość pochodzi z Francji.

0 Review(s) 

109,00 zł

0 Review(s) 
109,00 zł
Olej roślinny otrzymywany się w procesie tłoczenia na zimno nasion róży rdzawej. Jego zapach nie jest subtelny, ale jego zalety są ogromne!
0 Review(s) 

30,00 zł

0 Review(s) 
30,00 zł
Masło Karite doskonale zmiękcza skórę i dodatkowo chroni ją przed zimnem i wiatrem.
0 Review(s) 

64,00 zł

0 Review(s) 
64,00 zł
Olej arganowy to Eliksir Młodości o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym, regenerującym skórę a także wzmacniającym włosy i paznokcie.
0 Review(s) 

82,00 zł

0 Review(s) 
82,00 zł
Wyjątkowy olej arganowy wzbogacony o nuty zapachowe jaśminu
0 Review(s) 

82,00 zł

0 Review(s) 
82,00 zł
Olej Arganowy wzbogacony o cudnie pachnący olejek neroli.
0 Review(s) 

82,00 zł

0 Review(s) 
82,00 zł
Wyjątkowo ekskluzywny olejek arganowy wzbogacony olejkiem różanym.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.