Alepia Kosmetyki naturalne - oryginalne Mydło Aleppo
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Historia i sposób produkcji Mydła Aleppo w Syrii 0
Historia i sposób produkcji Mydła Aleppo w Syrii

Oto kilka zdjęć przedstawiających to tysiącletnie miasto. Jego powstanie sięga 4500 lat wstecz

.

Aleppo jest strategicznie wznoszone na Szlaku Jedwabiu i Przypraw. To zdjęcie przedstawia stare miasto Aleppo zdominowane przez Cytadelę.

 

Słynna cytadela Aleppo dominująca nad miastem.

 

Pozostałości tej starożytnej cywilizacji zostają zachowane i prowadzone są wykopaliska archeologiczne.

 

Historia pochodzenia mydła Aleppo.

 

 

Pierwsze na świecie mydło zostało wyprodukowane w Aleppo. Te mydła z Aleppo zostały prawdopodobnie wprowadzone do Europy przez krzyżowców.  Następnie powstały pierwsze fabryki mydeł w Europie, w XII wieku, a we Włoszech w Hiszpanii i Marsylii.  Ale prawdziwe mydło Aleppo pozostaje wykonane w Aleppo, gdzie zostało wynalezione, zgodnie ze słynnym rzemieślniczym procesem w Kotle, który pozostał identyczny od zarania dziejów i którego tajemnica jest zazdrośnie przekazywana z ojca na syna.  Ta czysta tysiącletnia tradycja została utrwalona do dziś, z pokolenia na pokolenie przez słynnych mistrzów mydła Alegrand.   

 

A jak produkowane jest mydło Aleppo?

Każdego roku w grudniu i styczniu, po zbiorze oliwek i wydobyciu olejków, ten sam rytuał powtarza się w mydlanych fabrykach Aleppo.  Szlachetna oliwa z oliwek gotowana jest z wodą i sodą bardzo powoli w dużym kotle, zgodnie z tradycją starego procesu zmydlania.  Pod koniec gotowania, gdy oliwa z oliwek zmieni się w pastę mydlaną, dodaje się olej laurowy, aby go wzbogacić i smakować. Cena mydła Aleppo w dużej mierze zależy od ilości tego cennego olejku laurowego użytego w jego składzie.  Pod koniec gotowania ciasto rozprowadza się na ziemi, a następnie kroi ręcznie.

 

 

Kostki mydła, wciąż zielone, są ułożone w stosy w rozłożonych rzędach przez długi okres dojrzewania na świeżym powietrzu. Mydło Aleppo wysycha przez dziesięć miesięcy.  Mydło Aleppo stopniowo traci swój pierwotny zielony kolor dla złotego odcienia, z powodu działania powietrza i światła na chlorofil oliwy z oliwek.

 

Dlatego Mydło Aleppo należy to najbardziej wyjątkowych na świecie, właśnie przez tą niezmieniona recepturę. Tego mydła nie da sie podrobić, jest ono samo w sobie tak bardzo wyjątkowe i szanowane na całym świecie.

Cieszymy się, że nasza firma w roku 2006 wprowadziła ten produkt jako pierwsza na rynek w Polsce.

Nie było łatwo przekonać Polaków do tej nietypowej oraz niezbyt ładnie pachnącej kostki mydła :)

Jednak z biegiem lat, coraz więcej osób przekonało sie o tym, że nie ma lepszego mydła na świecie niż oryginalne mydło Aleppo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium