Alepia
zwrot14-dni na zwrot
darmowa dostawadarmowa dostawa od 300 zł 
 
facebookinstagram

Wybierz swoje mydło Aleppo

1
Wybierz swoje mydło Aleppo

Właściwości mydła Aleppo

Mydło Aleppo jest przede wszystkim bardzo delikatne i odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry i dla całej rodziny, w tym niemowląt. Zachowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, dzięki czemu skóra pozostaje miękka i nawilżona.

... Ale mydło Aleppo ma inne zalety:
Dermatolodzy polecają je do: skóry suchej, swędzącej, problematycznej (egzema, trądzik, łuszczyca, ciemieniucha u niemowląt itp.), twarzy i skóry delikatnej, łupieżu itp. Jest tak delikatny, że myje również włosy.

Jego składniki

Większość mydeł, które można znaleźć na rynku, jest wytwarzana z tłuszczu zwierzęcego [wymienionego w składnikach jako „łoj sodowy” (tłuszcz z wołowiny: łój) lub „slardat sodu” (tłuszcz z wieprzowiny)]. Tłuszcze zawarte w mydłach zatykają pory, duszą skórę i mogą powodować pryszcze, zaczerwienienia, szorstkość skóry...

W ostatnich latach na rynek zagościły mydła „roślinne” z olejem palmowym, które jednak wysuszają i szorstką skórę, ale przede wszystkim pochodzą z ogromnych upraw palm, które są uprawiane na szkodę planecie,  szczególnie w Indonezji i Malezji, wraz z zanikiem flory i fauny. W ten sposób orangutanowi grozi wyginięcie. Więc naprawdę mówimy olejowi palmowemu stanowcze Nie!

„Mydła bez mydła” są jeszcze bardziej szkodliwe, ponieważ są wytwarzane z chemicznych środków powierzchniowo czynnych pochodzących z petrochemikaliów, konserwantów, perfum i całej gamy mniej lub bardziej szkodliwych i alergennych składników. Jeśli chodzi o ich „neutralne” pH, które jest ich argumentem marketingowym, należy mieć świadomość, że neutralne pH nie jest odpowiednie dla skóry, która z jednej strony jest kwaśna, a z drugiej strony wymaga lekko zasadowego produktu z jakiegoś powodu. Rzeczywiście, niektóre drobnoustroje chorobotwórcze, w szczególności grzyby, są zwalczane przez mydło o zasadowym pH. 

Ponadto skóra w kilka minut odzyskuje swoje pierwotne kwaśne pH.

Wreszcie mydło Aleppo wykonane jest ze szlachetnych olejków: oliwy z oliwek i oleju laurowego.
Bez oleju palmowego, tłuszczu wołowego i wieprzowego, surfaktantów, konserwantów czy barwników… To najczystsze mydło.

mydło aleppo savons d'alep

Czy wszystkie mydła Aleppo są równe?

Jakość mydła Aleppo zależy od:

  • przede wszystkim jakość olejów, które wejdą w jego skład: I tłoczenie na zimno, II tłoczenie na gorąco lub oliwa z wytłoków oliwnych, która może być fermentowana i czasami odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach, lub oliwa z wytłoków oliwnych ekstrahowana rozpuszczalnikami petrochemicznymi (nafta, heksan ). Ten ostatni punkt jest tematem tabu, a przejrzystość nigdy nie jest odpowiednia.
  • nauki i sztuki Mistrza Mydła, przekazywanej z ojca na syna przez tysiąclecia.
  • udział oleju laurowego: im wyższy poziom wawrzynu, tym droższe mydło Aleppo (olej laurowy jest rzeczywiście cenny).

Wprawdzie zawartość procentowa olejku laurowego jest ważna, ale nie decyduje o jakości mydła Aleppo.

Wolę dobre mydło Aleppo z 1% olejkiem laurowym niż mydło z 30% zawartością, które nie zostało wykonane z taką samą uwagą. Uważaj również na fałszywe procenty oleju laurowego. Nasze mydła Aleppo  podlegają identyfikowalności i licznym kontrolom. Są one wytwarzane z pierwszego lub drugiego ciśnienia olejów pierwszego tłoczenia ekstrahowanych gorącą wodą, a nigdy rozpuszczalnikiem z przemysłu petrochemicznego.

Opracowujemy ten legendarny produkt z najlepszych składników i zgodnie z techniką odziedziczoną przez wieki tradycji, z dodatkowym geniuszem naszego mistrza mydła i zamiłowania do doskonałej jakości.

Jak wybrać mydło Aleppo?

Dobre mydło Aleppo nie powinno być zbyt tłuste w dotyku, z wyjątkiem mydła Aleppo „Le surgras”, które jest specyficzne dla bardzo suchej skóry. Jest to kolor od beżu do brązu, a po przecięciu na pół serce jest zielone i wydziela słodki zapach lauru.

Jednak jeden wyjątek: mydła Aleppo z olejem z pierwszego tłoczenia mogą być przezroczyste, ponieważ oliwa z pierwszego tłoczenia jest żółta lub jasnozielona. W żaden sposób nie wpływa to na jakość mydła, wręcz przeciwnie.

Na jednej stronie znajduje się znaczek z arabskimi znakami Mistrza Mydła.
W wannie unosi się!! Ponieważ suszy się przez 10 miesięcy, aby zakończyć dojrzewanie (to jest rafinacja).

To unoszenie się nie zawsze jest gwarancją jakości. Ponieważ zbyt lekkie mydło jest opisane w Aleppo jako „szalone mydło”. Standardem jest mydło, które pływa, ale jeśli nie pływa, to nie jest złe.

Test flotacji nie jest zatem dobrym kryterium oceny jakości mydła.

Dlaczego wolisz mydło Aleppo?

1) Ponieważ sprawia, że skóra jest zdrowa i nawilżona.
Rzeczywiście, prawdziwe mydło Aleppo jest najczystsze, nie zawiera żadnych dodatków, konserwantów ani perfum. Jest hipoalergiczny. Jest to czyste mydło roślinne, bez tłuszczu zwierzęcego i minerałów. Nie zatyka porów, dzięki czemu pozwala skórze oddychać. Jego składniki są najszlachetniejsze i najbardziej korzystne: słodka święta oliwa z oliwek i mocny olej z lauru laurowego.

2) Ekologiczny, chroni środowisko, ponieważ jest w 100% biodegradowalny.
Prawdziwej jakości mydło Aleppo nie zawiera oleju palmowego, który, powtarzam, intensywna uprawa w Indonezji zubaża glebę i powoduje katastrofę ekologiczną, będąc odpowiedzialnym za wylesianie na dużą skalę: 90% indonezyjskiego lasu jest niestety już zniszczone i to siedlisko orangutanów zagrożone wyginięciem. Czy w końcu będziemy zachowywać się odpowiedzialnie?

Różne mydła Aleppo:

Mydło Aleppo to równowaga między oliwką a liściem laurowym. Oliwa z oliwek nadaje mydłu legendarną miękkość. Olejek laurowy nadaje mu siłę, zapach i właściwości dermatologiczne.

Mydło z dużą ilością oliwy z oliwek będzie bardzo delikatne dla skóry: mydło Aleppo 1% i 5% laur (czyli odpowiednio 99% i 95% oliwy z oliwek).

Mydło z dużą ilością oleju laurowego: 16%, 25% i 40% olejku laurowego to propozycja dla osób, które po prostu kochają zapach wawrzynu. Jest również pomocny w przypadku niektórych schorzeń: trądziku, skórki mlecznej niemowlęcia...

Mydło Aleppo 1% lauru:

Jest najtańszy, a więc delikatny dla skóry dorosłych i dzieci. Specjalny faworyt mydła Aleppo Supreme Tradition, powstałego w wyniku powolnego gotowania w kotle.

Mydło Aleppo 5% Lauru:

Bardzo dobry do pielęgnacji wrażliwej lub suchej skóry, dotkniętej łupieżem.

Mydło Aleppo 25% lauru:

Bardzo przyjemny, ma dobry zapach lauru. Bardzo dobry do oczyszczania, wrażliwej lub suchej skóry, problematycznej skóry, łupieżu.

Mydło Aleppo 40% lauru:

Niezwykle przyjemny. Bardzo dobry do kąpieli, ale w szczególności do skóry tłustej z problemami lub do stosowania jako szampon przeciw uporczywemu łupieżowi.

Dlaczego nie 50% 70% lub nawet 100% lauru?
Pokonaliśmy przeszkody techniczne i zdobyliśmy know-how, aby zrobić takie mydła, ale nie robimy tego w dużych ilościach, ponieważ wymagałoby to dużej inwestycji ze względu na cenę oleju laurowego.

Mydło Premium Aleppo

Najlepsze mydła Aleppo, prawdopodobnie najlepsze mydło na świecie, wykonane z oliwek z pierwszego tłoczenia i olejów laurowych. Może być gładkie, z błotem z Morza Martwego, z gliną, z 7 olejkami, z kozim mlekiem... to wysokiej jakości mydło Aleppo jest alternatywą dla tradycyjnego mydła Aleppo.
Ma te same zalety na skórze: bardzo dobry do oczyszczania, szczególnie twarzy, skóry suchej lub wrażliwej.

Tylko jedna wada: jego cena, ze względu na bardzo wysoką jakość olejków i wysoki procent wawrzynu.

Ale czy Twoja skóra, a zwłaszcza twarz, nie zasługuje na ten wyjątkowy zabieg?

mydło aleppo premium

Jak przechowywać mydło Aleppo?

Można go przechowywać przez lata w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Im starsze mydło, tym lepiej. Rzeczywiście, z czasem uszlachetnia, dalej dojrzewa i przez to staje się coraz bardziej słodki.

Dla małej historii

Mała anegdota: spacerowałem po Aleppo z moim przyjacielem Mistrzem Mydła, byliśmy na Wielkim Suku (oczywiście Aleppo!), potem minęliśmy przed małym straganem (sklep z drewnem). Mydła pokryte były kilkumilimetrową warstwą kurzu.
- Czy ten sklep jest opuszczony? Zapytałam koleżankę
- Wcale nie, ten sklep oferuje mydła, które mają już kilka lat! Dzięki temu mydło jest tak miękkie, że polecane jest do skóry wyjątkowo wrażliwej, która nie toleruje żadnego innego produktu kosmetycznego
 Obecnie oferujemy bardzo stare mydło: Mathusalep, rocznik Styczeń 2011

To przypomina mi, że przed pierwszym użyciem muszę wytrzeć mydło Aleppo pod bieżącą wodą, ponieważ wyschło przez 10 miesięcy na świeżym powietrzu i pokryło się kurzem. Ponadto podczas dojrzewania wydalał z wnętrza na powierzchnię zawarte w nim sole.

Teraz możesz dowiedzieć się trochę więcej o prawdziwym mydle Aleppo, najczystszym mydle. Mam nadzieję, że podzieliłem się z Wami swoją coraz silniejszą pasją i sprawiłem, że chcecie go kupić i sprawić, że ludzie odkryją ten produkt, który jest czymś więcej niż zwykłym mydłem.

 

dr CONSTANTINI

Biolog medyczny.

Komentarze do wpisu (1)

21 czerwca 2023

mydlo Aleppo z olejem lurowy 40%-4 sztuki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium